Další jedinečný úspěch našeho žáka

Přemysl Pekárek, žák 3. ročníku oboru Zedník, převzal z rukou zástupců Zlínského kraje ocenění za mimořádné úspěchy v mimoškolní činnosti.

Přemek se věnuje naturální kulturistice, kde již dlouhodobě dosahuje skvělých výsledků. Největším úspěchem poslední doby je bezesporu 1. místo na Mezinárodním mistrovství České republiky 2018 v naturální kulturistice a fitness, odtud si odnesl také titul Absolutního mistra České republiky v naturální kulturistice 2018.

Naturální kulturistika bojuje proti dopingu a tvrdě ho potírá! Sice se také, jako sportovní kulturistika, zaměřuje na práci s tělem, tzn. na budování svalových partií, ale naturální kulturistika klade důraz na přirozený rozvoj těla bez užívání jakýchkoliv doplňků výživy a zakázaných látek. Hlídá se pouze vyváženost stravy, pravidelné , promyšlené cvičení a v neposlední řadě také odpočinek.

Přemkovým cílem je ukázat, že lze dosáhnout slušných výsledků i bez dopingu. Chce být vzorem a motivací pro mladé, kteří chtějí se cvičením, nebo závoděním začít. „ Člověk, když má vůli, může dosáhnout cokoliv, jen musí zapomenout na důvody, proč to nejde! Hledejme cestu, jak cíle dosáhnout, počítejme s oběťmi a radujme se z úspěchů“.

„Naturální kulturistika = můj životní styl“ – Přemysl Pekárek

Foto: Jiří Balát, ZK

Ocenění žáka SOU

V rámci vyhlášení soutěže Stavba roku 2018 Zlínského kraje byl opětovně oceněn i žák Středního odborného učiliště Uherský Brod. Předání ocenění proběhlo 16. května 2019 v Uherském Brodě a šlo již o XVII. ročník této soutěže.
V kategorii učňů byl vyhodnocen žák třetího ročníku oboru Instalatér David ŠIMEK. Prestižní ocenění získal za úspěšnou reprezentaci , kdy v konkurenci žáků ze 14 krajů se stal absolutním vítězem soutěže Učeň Instalatér 2018 a ještě získal čtyři prvenství v dalších  dílčích kategoriích . Spolu s Lukášem Dorňákem přivezli zlato také ze soutěže družstev a tím zařadili Zlínský kraj na první místo v soutěži krajů!
David Šimek, za zcela výjimečné úspěchy v soutěžích,  převzal také z rukou  ministra školství ocenění „Zlaté české ručičky 2018“. Z celkově 21 udělovaných plaket byla pouze jediná udělena žákovi Zlínského kraje.Úspěchy v celostátních kolech odborných a řemeslných soutěžích jsou především výsledkem soustavné a trpělivé práce  s nadanými  žáky, za což patří velký dík mistrům odborného  výcviku a učitelům odborných předmětů, v případě Davida  je to pan Petr Dedík a pan Josef Jankových.

Davidovi blahopřejeme k ojedinělému  úspěchu a našim učitelům děkujeme za skvěle odvedenou práci.

Foto: Elen Sladká