O projektu

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY

(Projekt č. CZ.1.07/1.1.00/54.0006)

Projekt je zaměřen na rozvoj podnikatelských znalostí, schopností a dovedností žáků v počátečním vzdělávání a to konkrétně na dvou spolupracujících středních školách Středního odborného učiliště Uherský Brod a Střední školy gastronomie, hotelnictví a lesnictví Bzenec. Na SOU Uh. Brod budou do projektu zapojeny obory strojní, stavební, potravinářské a zemědělské obory H i E. Na spolupracující škole obory potravinářské a zemědělské, opět obory H i E.

Žáci našich škol jsou žáky učebních oborů, kde v následné praxi dochází po získání nějakých odborných zkušeností v oboru, k zakládání jejich vlastních firem. Škola jako taková, je velmi důkladně připravuje po odborné stránce, ale na straně druhé, právě po stránce přípravy na samotné podnikání, nějak nezbývá čas. Ve školách vzniknou studentské fiktivní firmy, kde se žáci seznámí se s činností firem jako ve skutečnosti, s činností jednotlivých oddělení firem a sami si v nich prakticky činnost vyzkouší.

Doba realizace: 10.10.2014 až 31.7.2015