Řemeslo má zlaté dno

Pod tímto názvem se ve čtvrtek 26. 4. 2018 konal na naší škole již šestý ročník zábavně propagační hry pro žáky základních škol. Akce se zúčastnilo 11 škol z Uherského Brodu a okolí se 170 žáky. Cílem je ukázat žákům základních škol možnosti studia na SOU Uherský Brod, ukázat jim, která řemesla mohou u nás studovat.

Na deseti stanovištích se představily všechny vyučované obory. Letos poprvé přibyli také chovatelé, kteří mohou získat v tomto oboru maturitní vysvědčení. A tak si děti vyzkoušely zdobení perníčků u pekařů, techniku fládrování u malířů, sestavily podlahu u podlahářů, poznávaly nářadí a přemýšlely nad stavebnicí u opravářů zemědělských strojů. U automechaniků vyměňovaly kolo na opravdovém automobilu, u zahradníků vyrobily motýla. Také u zedníků, instalatérů a tesařů musely přemýšlet nad různými stavebnicemi, puzzlem a instalatérskými trubkami. Chovatelé předvedli výcvik psů, děti poznávaly psí rasy a podle obrázků hádaly, jak je pejsek naladěný a co si asi myslí.

Na závěr dostaly děti za účast drobnou odměnu. S jedinou výjimkou psali v hodnocení všichni účastníci, že se jim hra líbila. Věříme, že s některými se setkáme opět jako s našimi studenty.