Ocenění žáka SOU

V rámci vyhlášení soutěže Stavba roku 2018 Zlínského kraje byl opětovně oceněn i žák Středního odborného učiliště Uherský Brod. Předání ocenění proběhlo 16. května 2019 v Uherském Brodě a šlo již o XVII. ročník této soutěže.
V kategorii učňů byl vyhodnocen žák třetího ročníku oboru Instalatér David ŠIMEK. Prestižní ocenění získal za úspěšnou reprezentaci , kdy v konkurenci žáků ze 14 krajů se stal absolutním vítězem soutěže Učeň Instalatér 2018 a ještě získal čtyři prvenství v dalších  dílčích kategoriích . Spolu s Lukášem Dorňákem přivezli zlato také ze soutěže družstev a tím zařadili Zlínský kraj na první místo v soutěži krajů!
David Šimek, za zcela výjimečné úspěchy v soutěžích,  převzal také z rukou  ministra školství ocenění „Zlaté české ručičky 2018“. Z celkově 21 udělovaných plaket byla pouze jediná udělena žákovi Zlínského kraje.Úspěchy v celostátních kolech odborných a řemeslných soutěžích jsou především výsledkem soustavné a trpělivé práce  s nadanými  žáky, za což patří velký dík mistrům odborného  výcviku a učitelům odborných předmětů, v případě Davida  je to pan Petr Dedík a pan Josef Jankových.

Davidovi blahopřejeme k ojedinělému  úspěchu a našim učitelům děkujeme za skvěle odvedenou práci.

Foto: Elen Sladká