Další jedinečný úspěch našeho žáka

Přemysl Pekárek, žák 3. ročníku oboru Zedník, převzal z rukou zástupců Zlínského kraje ocenění za mimořádné úspěchy v mimoškolní činnosti.

Přemek se věnuje naturální kulturistice, kde již dlouhodobě dosahuje skvělých výsledků. Největším úspěchem poslední doby je bezesporu 1. místo na Mezinárodním mistrovství České republiky 2018 v naturální kulturistice a fitness, odtud si odnesl také titul Absolutního mistra České republiky v naturální kulturistice 2018.

Naturální kulturistika bojuje proti dopingu a tvrdě ho potírá! Sice se také, jako sportovní kulturistika, zaměřuje na práci s tělem, tzn. na budování svalových partií, ale naturální kulturistika klade důraz na přirozený rozvoj těla bez užívání jakýchkoliv doplňků výživy a zakázaných látek. Hlídá se pouze vyváženost stravy, pravidelné , promyšlené cvičení a v neposlední řadě také odpočinek.

Přemkovým cílem je ukázat, že lze dosáhnout slušných výsledků i bez dopingu. Chce být vzorem a motivací pro mladé, kteří chtějí se cvičením, nebo závoděním začít. „ Člověk, když má vůli, může dosáhnout cokoliv, jen musí zapomenout na důvody, proč to nejde! Hledejme cestu, jak cíle dosáhnout, počítejme s oběťmi a radujme se z úspěchů“.

„Naturální kulturistika = můj životní styl“ – Přemysl Pekárek

Foto: Jiří Balát, ZK