Domov mládeže

při Středním odborném učilišti Uherský Brod

Na Výsluní 813, 688 01  Uherský Brod

tel. 572 613 155,      email: dm@sou-ub.cz

Domov mládeže  s kapacitou 75 lůžek je součástí Středního odborného učiliště  Uh. Brod. Je řízen ředitelem  SOU, který  společně s vedoucím DM organizuje provoz DM.
Provoz DM se podřizuje provoznímu řádu, režimu dne a vnitřnímu řádu DM. Žáci se zapojují podle zájmu, přání, osobních předpokladů a potřeb do zájmové a vzdělávací činnosti - vycházky, exkurze, různé kurzy, besedy apod.
Pravidelně se pořádá soutěž ve střelbě ze vzduchovky, soutěž o „Nejsilnějšího žáka DM“ a  turnaj ve stolním tenise. Mezi ubytovanými si velkou oblibu získaly  diskotéky, utkání ve florbale a v odbíjené a mezi děvčaty ukázky vazačství a pletení košíků z proutí.
Další aktivity v rámci DM jsou návštěvy aquacentra Delfín, bruslení na zimním stadioně a filmová představení kina Máj.
Domov mládeže má vlastní třípodlažní budovu s posilovnou, hernou pro stolní tenis, venkovním hřištěm, zahradou a PC učebnou. Na každém poschodí DM je společenská místnost s televizorem (k zapůjčení video nebo DVD přehrávač) a kuchyňka se základním vybavením (lednice, vařič, mikrovlnná trouba, varná konvice, nádobí).
V DM jsou 2 dvoulůžkové pokoje, 7 trojlůžkových pokojů, 11 čtyřlůžkových pokojů a jeden jednolůžkový, který je vyčleněn pro izolaci. Sociální  zařízení je společné na chodbě, pro každé patro zvlášť. Dívky mají své sociální zařízení v přízemí. Na pokoji má každý žák vlastní lůžko s úložným prostorem, noční stolek, skříň na oblečení a menší skříňku na školní potřeby. Na pokojích jsou stoly, židle a lampičky.
Na DM je WI-FI zařízení pro bezdrátové připojení k internetu.
Žáci se mohou přihlásit k ubytování na základě vyplněné přihlášky až do zaplnění ubytovací kapacity.